cegeskalkulator.hu

  • Kezdőlap
  • NHP
  • Széchenyi Kártya
  • Mikrohitel
  • Hírek
  • Kapcsolat
  • Folyószámla hitelek
  • Forgóeszköz hitelek
  • Beruházási hitelek
cegeskalkulator.hu » Széchenyi Kártya

Széchenyi Kártya

Széchenyi KártyaA Széchenyi Kártya Folyószámlahitel a KKV-k részére kialakított, likviditási gondok kiküszöbölésére szolgáló hitel.

A Széchenyi kártya konstrukció államilag kamat támogatott, ezért nagyon kedvezményes kamatozású, alacsony költségű hitel lehetőség.

Joggal merülhet fel Önben a kérdés, hogy miért is lehet érdemes hitel közvetítőt igénybe vennie Széchenyi Kártya folyószámla hitel igényléshez.

Először is a legfontosabb: szolgáltatásunk Önnek teljességgel INGYENES

Másodszor: független hitel közvetítőként ismerjük az összes Széchenyi Kártya Folyószámla hitelezéssel foglalkozó bank hitelezési politikáját, így biztosan megtaláljuk az Ön cégének leginkább megfelelő finanszírozót

Harmadszor: a számlavezető bankjától vagy attól, akinél éppen érdeklődik nem várhatja, hogy korrekt módon összehasonlítsa a piaci lehetőségeket, hiszen nem fogja a konkurensét ajánlani, sőt nem is tudja, hiszen nem ott dolgozik.

Kérem olvassa el az alábbiakat és gondolja át, hogy az Ön cége helyzete szempontjából talál-e bennük megfontolásra érdemes pontot.

Bankonként jelentősen különböznek a költségei és feltételei a látszólag mindenhol azonos Széchenyi Kártyának. Miből adódik ez?

  • van olyan bank aki a Széchenyi Kártya hitelkeretét nem a pénzforgalmi számlaszámhoz rendeli, hanem külön alszámlára helyezi azt. Így az Ön folyószámlájára beérkező utalásai nem csökkentik automatikusan a kihasznált hitelkeretét, hanem Önnek kell ügyelnie a hitel alszámlára történő átvezetésre is, amit ha elmulaszt, akkor ugyan összesített egyenlege pozitívban van, a hitelkerete mégis kihasznált és kamatozik
  • a hitelkeret terhére Ön készpénzt vehet fel, utalásokat teljesíthet, internetes vásárlásokat végezhet. A Széchenyi Kártya hitelkamatai szinte mindenhol azonosak, de a fenti tranzakciók költségei komoly eltéréseket mutatnak
  • a bankok fedezeti igénye még ugyanazon hitelkeret esetén is komoly eltéréseket mutatnak. Van aki az összes tulajdonos kezességét kéri nemcsak a többségiét, van aki a minden esetben kér ingatlant is fedezetnek
  • a bankok a kihelyezett hitelkeret fedezeteként megkövetelt számlaforgalmi elvárásban is különböznek. Egyes bankok beérik a hitelösszeg háromszorosával, a “mohóbbak” akár hatszorost is követelnek
  • vannak olyan bankok, akik az állami kamattámogatás mellett további kamattámogatást biztosítanak, így tovább csökkentve az Ön költségeit
  • van olyan bank, aki az Ön cégét a számai alapján hitelképesnek tartja, és van aki nem.

Ezért, ha biztosra szeretne menni, elengedhetetlen egy független hitel közvetítő elemzése Széchenyi Kártya igénylésekor.

Kérem keressenek (KATT IDE)!

Milyen előnyei vannak a Széchenyi Kártya folyószámla hitelnek?

  • a bankok saját termékeinél megszokott 2 éves működési múlt helyett elegendő 1 teljes lezárt év
  • kedvező kamatozású, aminek mértéke az állami támogatásnak is köszönhetően 1 havi BUBOR + 4%
  • alacsony költségű (a Garantiqa Hitelgarancia Zrt díja is állami támogatott)
  • ingatlanfedezet nélkül
  • gyors és egyszerűsített a hitelbírálat
  • felhasználható átutalásra, illetve a MasterCard üzleti bankkártyával készpénzfelvételre

 Mit tud még a Széchenyi kártya folyószámla hitel?

  • kamata csak a kihasznált rész után fizetendő
  • napi kamatozású
  • kihasználatlanul, azaz rendelkezésre tartás alatt, teljesen költségmentes
  • váratlan kiadásokra és lehetőségekre ingyenes mentőövet nyújt
  • az ország legkedveltebb államilag támogatott éven belüli folyószámla hitele

Kérem keressenek (KATT IDE)!

Ki juthat hozzá a Széchenyi Kártya folyószámla hitelhez?

  • az a vállalkozás, amely minimum egy teljes lezárt éve működik (ez 25 millió Ft feletti hitelkeret igénylése esetén legalább két év)
  • cégformáját tekintve minden olyan KKV, amely egyéni vállalkozó, egyéni cég, gazdasági társaság vagy szövetkezet
  • a vállalkozásának, illetve tulajdonosának ne legyen lejárt köztartozása, hiteltartozása
  • feleljen meg a Széchenyi Kártya program Üzletszabályzatában meghatározott egyéb feltételeknek

Érdekli hogyan segíti cége likviditását a Széchenyi kártya folyószámlahitel?

  • megmutatjuk, hogy az 1 havi BUBOR + 4%-os éves költségű forrás, az Ön árrésével és forgási sebességével számolva miért előnyös, még akkor is, ha már évek óta saját forrásból finanszírozza cége működését.
  • megmutatjuk, hogy hogyan tud előnyt faragni abból, ha előbb fizeti ki a szállítóit
  • megmutatjuk, hogy a mindennapi pénzforgalmából adódó folyószámla egyenleg feltöltődés, hogyan csökkenti folyamatosan a hitel kamat költségét (kihasznált állapot esetén). Így a ténylegesen kifizetett kamat akár 0% és 3,76% között tartható

Mekkora lehet a hitelkeret összege a Széchenyi Kártya folyószámla hitelnek?

A hitelkeret összege minimum 500 000 Ft, a következő lépcsőfok 1 millió Ft, maximum 50 millió Ft lehet. A köztes hitelkeret összege egy millió forintonként emelkedhet. A hitelkeretet módosítani a futamidő közben is bármikor lehet.

Mekkora a Széchenyi Kártya folyószámla hitelkeret futamideje?

A hitelkeret futamideje 1+1 év, amely azt jelenti, hogy az első év végén – ha a hosszabbítás mellett dönt a cég – egy egyszerűsített felülvizsgálati eljárás keretében a bank pozitív bírálata esetén további egy évre automatikusan meghosszabbodik. Ebben az esetben új hitelszerződés nem készül, illetve a meglévő sem módosul.
Így Ön egy lényegesen kisebb adminisztratív teher mellett nyugodtan tudja használni a folyószámla hitelkeretét akár két évig.
Ha a második év után is szüksége van a hitelkeretre, akkor egy újabb 1+1 évre szóló igénylést kell elindítania.

Hogyan történik a Széchenyi Kártya folyószámlahitel törlesztése?

Folyószámla hitelkeret esetén a bejövő pénzek folyamatosan visszatöltik, míg a kimenő pénzek csökkentik a rendelkezésre álló keret összegét. Így, ha a cég folyószámla egyenlege a hitelkeret lejáratakor pozitív, akkor ha nem kívánja megújítani a hitelkeretét, gyakorlatilag egy adminisztratív procedúrával a bankja lezárja az ügyletet.
Abban az esetben, ha a Széchenyi Kártya hitelkerete negatív tartományban van a lejáratkor, úgy a fennálló hitel teljes összege lejárttá és esedékessé válik.
Ezért folyószámla hitelkeret igénybevétele esetén már a fordulónapot megelőző második hónapban el kell kezdeni a keret megújításához vagy lezárásához kapcsolódó feladatok elvégzését. Így nem érheti meglepetés, illetve az olyan életszerű helyzetek, mint a kollégák vagy a könyvelő szabadsága, betegsége sem okozhat problémát az anyag összeállításában. És a korábban általunk említett sok-sok különbség megvizsgálására is van ideje, így információt kaphat arról, hogy változott-e a piac és tud-e máshol, jobb kondíciókat elérni.

Kérem keressenek (KATT IDE)!

Mekkora hitel kamatra, illetve költségekre számíthat a Széchenyi Kártya folyószámlahitel esetében?

A Széchenyi Kártya folyószámla hitelkeret ügyfél oldaláról nézve egy meglehetősen barátságos és vállalható finanszírozás. A leglényegesebb azonban, hogy a cégek átlagos árrését tekintve a termék kitermelhető kamattal és költségekkel rendelkezik.
A tájékozódás megkönnyítése érdekében például egy 1 000 000 Ft-os hitelkeret esetén a kártyadíj 30.000 Ft + a Garatiqa Hitelgarancia Zrt készfizető kezességének a vállalkozások által fizetendő része 5.600 Ft. Ez összesen 35 600 Ft.
Egy 5 millió Ft-os hitelkeret esetében az éves díj áll 70.000 Ft kártyadíjból és 28.000 Ft garancia díjból. Ez pedig összesen 98 000 Ft.

Kérem keressenek (KATT IDE)!

FONTOS! A „kártyadíj” az összes induló költséget tartalmazza, tehát további díjak, mint például (bírálati díj, számlanyitási díj, keretbeállítási díj, stb.) nincsenek.

Milyen biztosítékokat kér a bank a Széchenyi Kártya folyószámla hitelhez?

Ez a hitelfajta biztosítéki oldalról gyakorlatilag három lábon áll.

  • Az egyik és talán a legfontosabb az ügyfél adott banknál bonyolított számlaforgalma
  • A másik a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. kezességvállalása
  • A harmadik azon készfizető kezességvállalás melyet – társas vállalkozások esetén kötelező biztosíték – a vállalkozás legalább 50 %-os mértékű tulajdonosának / tulajdonosainak kell adnia.

Egyéni vállalkozó esetében bármely nagykorú (a Széchenyi Kártya üzletszabályzatában található feltételeknek megfelelő) magánszemély vállalhatja ezen kezességet.

Kiegészítő biztosíték a hitelező bank javára kiállított felhatalmazás beszedési megbízás benyújtására abban az esetben, ha az ügyfélnek több banknál van számlája. Amennyiben a hitelösszeg 10 millió Ft feletti, a hitelező bank ingatlanfedezetet is kérhet a banki kockázatkezelés minősítési vizsgálata függvényében.

A bankok biztosítéki követelményei komoly eltérést mutatnak. A számlavezető bankjától vagy attól, akinél éppen érdeklődik nem várhatja, hogy korrekt módon összehasonlítsa melyik  bank kér kisebb fedezetet, hiszen nem fogja a konkurensét ajánlani.

Ezért, ha nem szeretne túlbiztosított hitelt felvenni, elengedhetetlen egy független hitel közvetítő elemzése Széchenyi Kártya igénylésekor.

Hogyan juthat hozzá a Széchenyi Kártya folyószámla hitelkerethez?

Az hiteligényléséhez adja meg adatait a lenti űrlapon. Az irodánkban dolgozó kollégáink segítenek kiválasztani Önnek a legjobb bankot, továbbá segítenek eldönteni, hogy igénylését a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségénél vagy a területi kereskedelmi és iparkamarák egyikénél vagy a KAVOSZ Zrt. irodáinak melyikében indítsa el. Továbbá segítséget nyújtanak Önnek az adatok kitöltésében és a szükséges dokumentumok beszerzésében is.

Dolgoztasson minket!

Így Ön rajtunk keresztül egyszerre nem egy, hanem gyakorlatilag az összes banknál meg tudja futtatni a hiteligényét és tapasztalatunk és eddigi ügyfeleink visszajelzése alapján így biztosabb siker is, ugyanis cégünk valamennyi, a piacon meghatározó, Széchenyi Kártya termékekkel foglalkozó bankkal kapcsolatban áll.


Kérjen visszahívást!

Adja meg adatait, hogy kollégánk kereshesse!
  • Kérjük írja le néhány szóban igényeit, elképzeléseit!
  • Ez a mező az érvényesítéshez van és üresen kell hagyni.
  • Cégadatok
  • Adatvédelmi nyilatkozat

cegeskalkulator.hu