cegeskalkulator.hu

  • Kezdőlap
  • NHP
  • Széchenyi Kártya
  • Mikrohitel
  • Hírek
  • Kapcsolat
  • Folyószámla hitelek
  • Forgóeszköz hitelek
  • Beruházási hitelek
cegeskalkulator.hu » Beruházási hitel » Milyen beruházás finanszírozási megoldásokat keresnek a kkv-k?

2015. május 21. | Szerző: birogabor

Milyen beruházás finanszírozási megoldásokat keresnek a kkv-k?

Beruházás finanszírozási döntések

Röviden egy elcsépelt frázissal lehet megválaszolni ezt a kérdést. Olcsót és személyre szabottat.

Egy nem régiben készült felmérés szerint azonban a magyarországi kis- és közepes vállalkozások a beruházás finanszírozási döntésükkor a következő szempontokat mérlegelik elsősorban. 40 százalékuknál a fiBeruhazas finanszirozasnanszírozási termék kiválasztásánál a közvetlen és közvetett banki költségek számítanak leginkább, míg 20 százalék dönt aszerint, hogy az adott projekt milyen konstrukcióban finanszírozható legjobban.
Ugyanakkor azt, hogy ki legyen az a pénzügyi szolgáltató, akivel az adott beruházás finanszírozását megvalósítják, már nem annyira a költség, inkább egyéb szempontok, mint például a jó hírnév, megbízhatóság, rendelkezésre állás, illetve a rugalmasság is fontosabb tényezők. Így gondolkodik a KKV-k 17,5 százaléka.

A beruházás finanszírozáshoz jutás gyorsaságát a vállalkozások 14 százaléka mérlegeli a döntéskor, 7,5 százalékuknak pedig az adózási és számviteli szempontok a legfontosabbak.
Egy beruházás finanszírozásának a kiválasztásában a költségek szerepének igen hangsúlyos volta a 2008-as válságnak köszönhető, mivel ez a hazai KKV szektorban komoly forgalom visszaesést okozott.
A válság pozitív hatása pedig az, hogy manapság a vállalkozások jóval tudatosabban szervezik a gazdálkodásukat, mint korábban.
Ez abban abban is megmutatkozik, hogy a döntéseknél egyre inkább meghatározó a beruházás finanszírozási konstrukciónak a megvalósítandó projekthez való illeszkedése a költségek minden határon túli lefaragásával szemben.
Beruházás finanszírozásról való döntés esetén a pénzügyi szolgáltató kiválasztásánál fontossági sorrendben a következő szempontokat veszik figyelembe a cégvezetők: a szolgáltató jó hírneve, megbízhatósága, rendelkezésre állása, rugalmassága, költsége, a személyre szabott kiszolgálása, megközelíthetősége, komfortossága.

Az ingatlan beruházási hitel alternatívája az ingatlanlízing.

Amennyiben nem áll rendelkezésre megfelelő mennyiségű tőke egy ingatlan beruházáshoz a reális alternatíva az ingatlanlízing.

Az ingatlanlízing egy olyan finanszírozási formát jelent a KKV-k számára, amely kíméli a saját tőkét, rugalmas feltételeket szab, a hitelhez képest magasabb finanszírozási arányt tesz lehetővé, akár társaságiadó-kedvezményt is igénybe lehet venni utána. bizonyos esetekben.
Fontos! A lízingelt ingatlant a lízingbe vevő cég könyveiben nyilvántartani, aktiválni, ezért az amortizálható, és a költségek is elszámolhatók utána.

Ezek és a fent említett megoldások tapasztalataink szerint bankonként változhatnak az adott bank, lízingcég üzlet és hitel politikája függvényében.

A számlavezető bankjától vagy attól akinél éppen érdeklődik nem várhatja, hogy korrekt módon összehasonlítsa a piaci lehetőségeket, hiszen nem fogja a konkurensét ajánlani.

Ezért, ha biztosra szeretne menni NHP beruházási hitel igénylése esetén, elengedhetetlen egy független hitel tanácsadó elemzése.

Kategória: Beruházási hitel, Hírek

  • Cégadatok
  • Adatvédelmi nyilatkozat

cegeskalkulator.hu